MeseleDüzenin partilerinin, düzenin kurtuluşu konulu ittifaklar, toplantılar, yığılışlar yapmaları, karşılıklı kırıtmaları, birbirlerine gerdan kırmaları, göz süzmeleri, gülüşmeleri normaldir.
Anormal olan, birbirlerinden çok farklı gibi davrandıkları zamanlar, birbirlerine namussuz muamelesi yaptıkları durumlardır.  Onlar gibi, biz de biliyoruz ki hepsi aynı kökün soyudur. Hepsi aynı düzenin eseri, aynı çanağın yalayıcısı, aynı yolun yolcusudur.  Korkuları üzerinden camiye, mescide, hacca, iyi yola sevk edilen bir toplumun, hırsızlıktan, haksızlıktan, namussuzluktan, cehennem korkusuyla kaçan bir yığının, darbe korkusuyla aynı meydana yığılmasından normal bir şey yoktur.
Anlatamadığımız, anlama yeteneğini yitirmiş insanlarla anlaşamadığımız husus şudur:
Bu partiler, bu toplumun sorunlarının çaresi değil sebebidir.
Bir ajan tarikatının, dünyanın en köklü ordusunu işgal etmesi, virüs gibi sarması, siyaset yapanlara rağmen değil, siyaset yapanlar sayesinde mümkün olmuştur.
Mağdur edebiyatı yapanlar, bu sorunların failidir.
Masum pozlarla girdikleri ve millî sembollerimizi de alabildiğine istismar ettikleri yürüyüşlerine, palavra toplantılarına katılmayacağız. Suç ortakları olmayacağız.
Bizim meselemiz, çok kişi olmakla değil, kişilikli olmakla ilgilidir.
7 Ağustos 2016

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ATATÜRK NE YAPMAMIŞTIR?

SİNAN

ERDOĞAN'A AÇIK MEKTUP